in

Twitter Hesap Kapattırma İle Hesabı Tamamen Silme

Twitter en çok bilinen ve en çok kullanılan sosyal medya hesaplarından birisidir. Hemen hemen herkesin bir belki de daha fazla Twitter hesabı bulunuyor. Her birini ayrı ayrı kontrol etmenin zor olduğunu düşünüyorsanız mevcut olan hesaplarınızı kapatabilirsiniz. Twitter hesap kapattırma ile ilgili işlem sürecini takip edebilir ve mevcut hesaplarınızın tamamen kapatılmasını sağlayabilirsiniz.

Eğer birden fazla twitter hesabınız varsa bunlardan daha az kullandıklarınızı kapattırabilirsiniz. Veya mevcut olan tek twitter hesabınız varsa ve artık bu hesabı kullanmak istemiyorsanız ve komple twitter uygulamasını telefonlarınızdan kaldırmak istiyorsanız Twitter hesap kapattırma işlemlerini yapabilirsiniz. her ne nedenle olursa olsun hesaplarınızı kapatmak istediğinizde ise bilmeniz gereken bazı detaylar söz konusudur.

Twitter hesap kapattırma taleplerinizi işleme almadan önce bilmeniz gereken en önemli nokta hesabınızın hemen kapanmayacağıdır. Diğer sosyal medya platformlarında hesaplarınızı hemen kapatabilme şansınız varken Twitter hesap kapattırma işlemlerinde hesabınız bir ay kadar bir süre askıya alınmaktadır. Bir aylık bu süreçte tekrar aktif etmek istediğinizde yine eskisi gibi kullanmaya devam edebilirsiniz. Ancak size tanınan bu bir aylık süre içerisinde hesabı tekrar aktif etmezseniz bir ayın sonunda hesabınız kapanacak ve bu işlemin bir daha geri dönüşü olmayacaktır.

Twitter Hesap Kapattırma Nasıl Oluyor

Twitter hesaplarınız hangi nedenle olursa olsun kalıcı olarak kapattırmak istiyorsanız bunun için takip etmeniz gereken bir işlem süreci olacaktır. Twitter hesap kapattırma için şu işlem sırasını takip edebilirsiniz.

  1. Twitter Profil simgenizin altında yer alan menüden Ayarlar ve Gizlilik bölümüne giriş yapın.
  2. Burada yer alan Hesaplar sekmesine tıklayın.
  3. Hesap sekmesinin altında Hesabımı Devre Dışı Bırak öğesini seçin.
  4. Hesabınızı devre dışı bırakmaya ilişkin size aktarılan bilgileri okuyun. Ve bunun ardından Kullanıcı adını devre dışı bırak sekmesine tıklayın.
  5. Bu aşamada sizden mevcut güncel şifreniz istenecektir. Şifrenizin girişini yapın. Hesabı devre dışı bırak sekmesine tıklayın ve işlemi onaylayın.

Bu işlemlerin ardından hesabınız bir aylığına askıya alınacaktır. Bu süreç içerisinde mevcut e-mail ve şifreniz ile birlikte hesabınıza tekrar giriş yaptığınızda hesabınız aktifleşecektir. Eğer bir ay boyunca giriş yapmazsanız hesabınız kalıcı olarak silinecektir.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments