in

Uçuk Nasıl Geçer – Uçuk Geçirmedeki En Etkili Yöntemler

Uçuk, ağız ve dudak bölgesi etrafında sıklıkla görülen ciltte çıkan enfeksiyonlardır. Bu enfeksiyonlara neden olan virüsler ise diş etlerinde, ağız içinde ve dışında, yanak kısımlarında ağır can açıtı yaralara da neden olabilmektedirler. Hatta uçuklara neden olan virüslerin bulaşıcı olduğu da bilinmektedir. Diğer tarafta ise hayat kalitemizi düşüren bu uçukları geçirme çözümleri de bulunmaktadır. Eğer sizinde uçuklarınız yüzünden hayatınız bir kabusa döndüyse, uçuk nasıl geçer adlı yazımızı inceleyebilirsiniz.

İçerik Tablosu

Uçuk Nasıl Geçer Hızlı Çözüm Arayan İçin Etkili Yöntem: Sarımsak

Sarımsak içerisinde barındırdığı anti zararlı mikro organizma ve anti oksidanlar ile birlikte uçuğunuzu geçirmede en etkili yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır. Sarımsağın ezilerek hazırlanan kür, uçuk bölgesine bir gün boyunca ortalama 5 defa sürülerek tedavi gerçekleştirilebilir. Uçuk nasıl geçer bitkisel çözüm arayanlar için sarımsak kürü harika bir seçenektir.

Vanilya Yağı ile Uçuklarınızın Kaşıntılarını Engellemeyi Deneyin

Uçukları acı vermelerinin yanı sıra cildinizde çıktıkları bölgede kaşıntılara neden olabilirler. Kasıntılar bazen uzun süreli olurken, kaşıma eylemler ise o bölgeye zarar verecektir. Vanilya yağı ise buna benzer durumlarda bölgeye uygulanırsa kaşıntınızı giderecektir.

Bal ve Sirke ile Uçuklarınızdan Kurtulun

Dudakta uçuk nasıl geçer konusunda oldukça etkili çözümlerden birisi olan bal ve sirke ikilisi ile dudak ve dudak böğlerinizdeki uçuklardan kısa sürede kurtulabilirsiniz. Bal ve sirkeyi karıştırarak yaptığınız kürü virüslü bölgeye uygulayarak tedaviye başlayabilirsiniz.

 Uçuk İçin Anti Viral Krem ve Merhemler

Uçuklar bazı zamanlarda doğal tedavilere tepki vermeyerek daha da kötüleşmeye devam edebilirler bu süreçte ise yapılması gerekenlerin başında bir hekime muayeneye gitmek vardır. Uçuk nasıl geçer krem konusunda hekimlere size yardım ederek sizin için krem önerebilirler.

Bez İçine Sarılmış Buz ile Uçuk Acılarınızı Dindirin

Yeni çıkan uçuk nasıl geçer bağlamında en etkili olacak çözüm yollarından birisi uçuğun üzerine soğuk uygulamaktır. Bez içerisine sardığınız bir buzun, bez üzerinde erimesini bekleyerek uçuk üzerine bezi rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Hatta burundaki uçuk nasıl geçer sorununda da en etkili yöntem soğuk kompres ile uçuğu geçirmektir.

Nane Yağı İle Ağız İçi ve Dil  Bölgesindeki Uçuklarınıza Veda Edin

Ağız içi uçuk nasıl geçer konusunda uygulayabileceğiniz en güvenli yöntemlerden başında gelen nane yağıdır. Nane yağı içerisinde barındırdığı anti viral içerikler sayesinde kısa sürede ağız içindeki uçuklarınızı geçirecektir. Aynı şekilde dilde uçuk nasıl geçer sorunundan muzdaripseniz nane yağı uygun bir tedavi yöntemidir.

Uçuk Nasıl Geçer Neden Çıkar ?

Uçuğun vücudun herhangi bir bölgesinde belirmesinin tek nedeni olarak herpes simpleks tip 1 virüsüdür. Vücudun her bölgesinde çıkabilen bu virüs aynı zamanda bulaşıcı olma özelliği de taşımaktadır. Uçuğa neden olan bu mikro organizma ilerleyen süreçte enfeksiyonlara neden olarak yaralara neden olduğu bilinmektedir.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments