in

Üzerlik Tohumu Kullananlar

ÜZERLİK TOHUMU KULLANANLAR

Üzerlik tohumu yüzyıllardır farklı coğrafyalarda kullanılan ve şifa kaynağı olarak görülen bir bitkidir. Üzerlik tohumu toplumumuzda nazar otu olarak da biliniyor. Genellikle üzerlik tohumu çay olarak tüketilir. Bazı inançlara göre üzerlik tohumunun ev içerisinde yakılması evdeki kötülüklerin kaybolacağı şeklinde yorumlanır. Üzerlik tohumundan üretilen yağlar ise tıbbi tedavi yöntemlerinde kullanılır. Üzerlik Tohumu Kullananlar çay olarak bu bitkiyi tüketmeyi daha fazla tercih ediyor.

İçerik Tablosu

Üzerlik tohumu faydaları nelerdir

Üzerlik Tohumu Kullananlar genellikle metabolizmalarının sağlıklı çalışabilmesi için bu bitkisel tedavi yöntemini tercih ediyor. Üzerlik tohumu idrar yollarında meydana gelebilecek iltihapları önler. Solunum rahatsızlığı yaşayan kişiler ve nefes darlığı olan çocuklar için üzerlik tohumu tavsiye edilir. Üzerlik tohumu insan vücudundaki hormonların sağlıklı ve dengeli bir şekilde çalışmasına yardımcı olur. Bu sebeple özellikle kadınlarda adet döngüsünün düzenli bir şekilde devam etmesini sağlamak için üzerlik tohumu çayı tüketilir.

Üzerlik tohumu kullanırken nelere dikkat edilmelidir

Üzerlik Tohumu Kullananlar kesinlikle bir hekim tavsiyesi olmadan kulaktan dolma bilgilerle bu bitkiyi tüketmemelidir. Alternatif tıp yöntemlerine yönelen insanlar muhakkak uzman kişilerden tavsiye almalıdır. Özellikle 65 yaş üstü kişiler, 2 yaşından küçük çocuklar ve hamile kadınlar, üzerlik tohumu kullanılırken dikkatli olunmalıdır. Uzun süreli ilaç kullanan kişiler de üzerlik tohumu kullanmadan önce bir hekimden yardım almalıdır. Üzerlik tohumu birçok aktardan kolay bir şekilde temin edilebilir.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments