in

Vampirler hakkında bilgiler

Çocukluğumuzdan bu yana adını hep duyduğumuz ve her zaman gerçekten varlıklarından emin olmadığımız vampirler hepimizin korkulu rüyasıdır. Birçok filme konu olan ve gündelik yaşamda insanların korku dürtülerini en üst düzeylere taşıyan vampir anlatımları ile ilgili bilimsel olarak ta yapılmış birçok açıklama ve içerik bulunuyor. Vampirler hakkında bilgiler oldukça çok merak ediliyor. İnsanoğlu gerçekten var olup olmadıklarını ve varsa özelliklerini sürekli olarak araştırıyor. İşte vampirler hakkında bilgiler ve en çok merak edilenler;

Vampirler gerçek mi

Bugüne kadar vampirleri hep dizi veya filmlerde görmüş olsanız da bu gerçekliğe hazır olmalısınız. Çünkü dünyada gerçekten insan kanı içen vampirler bulunuyor. Aslında bunun önemli bir sağlık sorunu olduğu düşünülüyor. Vampir olarak adlandırılan kişiler ki bugün sadece Amerika’da bile 5bine yakın oldukları biliniyor, yaşamsal faaliyetlerini sürdürebilmek için günlük olarak düzenli kan içmek zorunda kalıyor. Ve bu kişilerin bir arada bulunduğu topluluklardan bile bahsediliyor.

Vampirler adı verilen bu topluluklarda insanlar sürekli olarak kan içerek bazı rahatsızlıklarının önüne geçiyor. Bu süreçte en çok merak edilen o soru gündeme geliyor. Her gün kan içen bu insanlar bu ihtiyacı nasıl karşılıyor? Gerçekten insanları öldürüp onların kanlarını mı emiyorlar? Cevabı elbette hayır. Bu ihtimal filmlerde kalıyor ve gerçek yaşamda var olan vampirler gönüllü olarak kan veren kişilerden bu ihtiyaçlarını karşılıyor.

Vampirleri en belirgin özellikleri

Vampirler hakkında bilgiler içerisinde en çok merak edilenler ise nasıl özelliklere sahip oldukları oluyor.  Onları tüm normal insanlardan ayıran çok enteresan bazı özellikleri bulunuyor. İşte vampirler hakkında bilgiler ve onların en belirgin özellikleri;

  • Güneş ışığını sevmiyorlar. Normal insanlar gibi güneş ışığında bronzlaşamıyorlar.
  • Karanlığı seviyorlar.
  • Tatlı besinleri çok seviyorlar.
  • Gündüz uyumayı gece yaşamayı tercih ediyorlar
  • Gece ve gündüz çok farklı karakterlerde oluyorlar. Gündüz sakin ve sessizken geceleri tam ters oluyorlar.
  • Bir politik görüş ya da dinen mensup olmuyorlar.
  • Cinsel istekleri fazla oluyor. Ve ilişki sırasında doğaları gereği ısırma ve kanatma eğilimleri çok yüksek oluyor.
  • İnsanlarla kolay göz teması kuramıyorlar. Sürekli olarak gözlerini kaçırıyorlar. Bunun nedeni ise göz göze olmanın onları kana teşvik etmesi oluyor.
  • Suyu sevmiyorlar.
  • Metalik eşya sevmiyorlar. Saat, takı vb. ürünler kullanmıyorlar. Çünkü bu metaller ciltlerine zarar veriyor.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments