in

Yürek yakan sözler neden kullanılır

İnsan yüreği çok hassastır. Hele de çok sevdiklerinden gelen ağır ve kırıcı sözler ile çok çabuk yaralanır. Ve bir daha düzelmesi ve iyileşmesi de çok zaman alır. Hani hep söylerler ya! Kalp kırmak çok kolaydır ama onu tamir etmek belki de bir ömür sürer. Kalp kıran ve yürek yakan sözler çoğu kez bizlere de denk gelir. Ya kızgınlıkla ya da düşünmeden bize karşı sarf edilen yürek yakan sözler hepimizin canını çok yakar. Bundan dolayıdır ki, bizlerde yürek yakan sözler söyleyeceğimiz zaman önce düşünmeli, sonra bu sözleri sarf etmeliyiz. Zira bir kez ağzımızdan çıkan sözlerin geri dönüşü yoktur. Ağır sözlerimizle, düşünmeden bir kez kırdığımız kalbi tekrar tamir etmek çok zor olacaktır. En iyisi yüreklerimizi yakan sözleri bizler de karşımızdaki sevdiklerimiz için kullanmayalım. Canımız ne kadar çok yanmış olursa olsun, bir kalpte biz kırmayalım.

Yürek yakan sözler her zaman çok etkili olsa da tamiri oldukça zor olacaktır. Eğer karşımızdaki insanlara kırıldıysak bunu onlara belli etmenin farklı yollarını arayalım geri dönüşü olmayan bir yara da biz açmayalım. Karşımızdaki insan kim olursa olsun, ona karşı çok kırıcı ve ağır kelimeler sar etmek her zaman en kolayı olacaktır. bize karşı yürek yakan sözler sarf edilmiş olsa bile biz bunlara aynı şekilde karşılık vermeyelim. Sevdiğimiz insanların bize karşı kullandıkları can yakan sözlerin eninde sonunda pişmanlığı olacaktır. Hem de yürek yakan sözler için duyulan pişmanlık çok derin ve ağır olmaktadır. Aradan geçen zaman bu pişmanlığı gün yüzüne çıkarmaktadır. Bu pişmanlığı yaşamamak adına, çok kızgın olduğunuz anlarda bile bin düşünüp bir konuşmak ileride yaşayacağınız büyük pişmanlıkların önüne geçecektir.

En Çok Acıtan Ve Yürek Yakan Sözler

Acı insanları olgunlaştıran bir duygudur. Ve insanlar acı çektikçe daha çok büyür. Çekilen tüm acılar gün gelir sözlere dökülür. İşte bu zamanlarda ortaya yürek yakan sözler çıkar. Bazen içinizden gelen bazen de bir yerde karşınıza çıkan can acıtıcı sözler o an için kalbinizi soğutsa da, bunları kullanırken dikkatli olmalısınız.

Çoğu insanın ağzına pelesenk olmuş bazı yürek yakan sözler vardır. Bunlardan en çok acıtanları sizler için paylaşalım. Sadece içinizi soğutması ve kullanılmaması dileği ile;

  • Emek harcadığın insanlar bir gün seni harcadığında büyüyeceksin.
  • Hayat bazı şeyleri kafana vura vura, bazı şeyleri de kalbini kıra kıra öğretir.
  • Gittiğim zaman bilin ki, kalmak için elimden geleni yaptım.
  • Sevmeler yalan olunca gitmeler kolay olur.
  • Yar’la bir olmayınca yerle bir olurmuş insan.
  • Mendil satan çocuğun burnunu koluyla silmesi kadar acı bu hayat.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments