in

Yüz şekline göre saç modelleri erkek

Saçlar kadınların olduğu kadar erkeklerin de en önemli aksesuarlarıdır. Hatta kadınlara oranla daha kısıtlı aksesuara sahip olan erkekler için saçlar çok önemlidir. Bir erkeğin tarzını ve tavrını yansıtan saç modelleri kullanıyor olmaları gereklidir. Ancak bunu yaparken sadece tarzına yakışıyor diye, ya da en trend saç modeli diye bir modeli tercih etmek yanlış olacaktır. önemli olan hem trend kesim modellerini seçmek hem de yüz şekline uygun olmasını tercih etmektir. Yüz şekline göre saç modelleri erkek tercihlerinde çok önemli bir unsurdur. Birçok farklı erkek yüz şekli bulunuyor. Ve her birine göre en uygun olan saç modellerinin hangileri olduğu biliniyor. İşte en çok kullanılan yüz şekline göre saç modelleri erkek tercihleri;

İçerik Tablosu

Yuvarlak yüz şekline göre saç modelleri erkek tercihleri

Yuvarlak yüz şeklinde adından da anlaşılacağı gibi keskin hatlardan ziyade yuvarlak bir yüz çerçevesi mevuttur. Yanak, çene ve elmacık kemikleri keskin değildir. Yuvarlak yüzlerde yüz uzunluğu ve genişliği birbirine yakındır. Bu nedenle kare yüz hatlara da biraz benzerlik göstermektedir. Brad Pitt yuvarlak yüz şekline sahip erkeklerden birisidir.

Yuvarlak yüz şekline göre saç modelleri erkek tercihlerinin nasıl olması gerektiği konusunda birkaç tüyo verelim. Bu tür yüz şekline sahip olan erkekler yüz genişliğini artıracak kesimlerde uzak durmalıdır. Favorilerin uzun tutulması önemlidir. Saçların yana doğru kabartılması tercih edilmemelidir. Ve kâkül kullanımı bu yüzler için uygun değildir. Saç üstlerinin dik tutulduğu modeller yuvarlak yüzlere hoş bir keskinlik kazandıracaktır.

Kare yüz şekline göre saç modelleri erkek tercihleri

Kare erkek yüz şekli keskin hatlara sahiptir. David Beckham kare yüz modeline en uygun erkeklerden birisidir. Kare yüz şekline göre saç modelleri erkek tercihlerinde kesinlikle favoriler kısa tutulmalıdır. Fade ya da Fransız kesimler tercih edilmelidir. Yanların kısa tutulduğu ve üstlerin hafif uzun olduğu modeller yakışacaktır. Babyface bir yüzünüz varsa 3 numara bir kesim tercih edebilirsiniz.

Oval yüz şekline göre saç modelleri erkek tercihleri

Oval yüz şekline sahip erkekler saç kesimleri konusunda en avantajlı olanlardır. Çünkü neredeyse bütün saç modelleri oval yüzlere yakışır. Önünüzde birçok farklı alternatif olduğundan sürekli farklı modelleri kullanabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments