in

Yüze Lazer Epilasyon Yaptıranların Yorumları

Yüze Lazer Epilasyon Yaptıranların Yorumları

Çok kişi tarafından tercih edilen yüze lazer epilasyonu, yaptırmak isteyen kişiler için memnun kalındı mı? Kalınmadı mı ? Yan etkileri nelerdir gibi soruların cevabı merak ediliyor. Yüzüne lazer epilasyon yaptıran kişilerin yorumları farklılık gösteriyor. Bazı kişiler çok memnun kalmasına rağmen bazıları ise olumsuz sonuçlar almaktadır. Bu tamamen kişinin yüz, cilt tipine ve uygulamanın yapıldığı yere göre değişiklik göstermektedir. Yüz epilasyonu kısa süreli bir uygulamadır ve işlem sırasında herhangi bir ağrı ya da acı hissi olmaz. Kolay ve kısa süreli bir işlem olduğu için yaptırmak isteyen kişilerde bunu göz önüne alarak daha rahat bir şekilde bu işlemi yaptırabiliyorlar. Sizde yüzünüz için lazer epilasyon yaptırmak istiyorsanız, lazer epilasyon yaptıran kişilerin yorumlarına bakarak bu kararı verebilirsiniz.

Yorumlara göre, uygulamadan önce yüzdeki kıllar kısaltılarak işe başlanır. Sonrasında da lazer epilasyon ile işleme başlanır. Bu uygulama yaklaşık olarak 15 dakika sürer. Uygulamanın ardından lazer yapılan yüz bölgesinde hafif kızarıklıklar meydana gelebilir. Bunun için de epilasyon yapılan bölgeye soğuk kompres uygulaması yapılabilir. Yüz bölgesinde uygulama yapılacak yere, uygulama günü makyaj yapılmaz.

Uygulamadan önce peeling ya da tüy sarartıcı krem kullanımından da kaçınılması gerekir. Yorumlara göre, bu uygulamanın kışın yapılması daha olumlu sonuçlar verir. Epilasyon yapıldıktan sonra güneşe çıkılmaması gerektiği için kışın yapılan uygulamalardan daha çok fayda sağlanmaktadır.

Bazı kişilerde hormon bozukluğuna dayalı olarak, yüz lazer epilasyon işlemi sonucunda tekrar kıl, tüy çıkması gibi sorunlar yaşanabilir. Bazı kişilerde de yüzde lekelerin çıkması, yüzün tahriş olması, kılların daha kalın çıkması gibi sorunlar ortaya çıkabilir.

Yaptıracağınız yer de oldukça önemlidir. Uzman bir doktor tarafından yapılan uygulamalardan, genellikle memnun kalınmıştır. Kullanılan cihazlar, ortamın hijyenik olması gibi etkenler, işlemin olumlu sonuçlanması için oldukça önem taşıyor. Yüze lazer epilasyon uygulamasını yaptıran kişilerin geneli bu işlemden memnundur. Yüzdeki tüyün incelmesi, azalması ya da tamamen bitmesi gibi sonuçlar ile karşılaşılır. Bu sonuçlar tamamen kişinin cilt tipi ve işlemin yapıldığı yer ile alakalıdır. Yüze lazer epilasyon yaptıran kişilerin, aldığı sonuç farklı etkenlere göre değişiklik gösterir.

 

 

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments