in

Zerdeçallı Yoğurt Kürü ile Zayıflayanlar ve Yorumları

Zayıflamak için bir çok yöntem anlatılmaktadır. Kür yaparak yaıflamaya çalışanlarda var. Zerdeçallı yoğurt kürü ile zayıflayanlar da bunlar arasında yer almaktadır. Öncelikle zayıflamak için kalori açığı oluşturmak gerekiyor. Yane alınan kalori ve yakılan kalori arasında fark oluşturmak. Bunun için tok tutan yiyecekler yiyerek normal zamanda yiyerek aldığınız kaloriyi azaltabilirsiniz.

İçerik Tablosu

Bir takım bitki çayı ve kür karışımlarıylada metabolizmanızı hızlandıracak yakılan kalori miktarını arttırabilirsiniz.

Öncelikle kilo vermek veya almanın bir sağlık işi olduğu unutulmamalıdır. Diyetisyen tavsiyesiyle kilo vermeye çalışman en doğru olanıdır. Denediğiniz yöntemler bir taraftan kilo verdirirken diğer taraftan vucudunuza zarar verebilir. Kulaktan dolma bilgilere itibar etmek yerine diyetisyen tavsiyesiyle kilo vermeye çalışmak en doğru olanıdır.

ZERDEÇALLI YOĞURT KÜRÜ İLE ZAYIFLAYANLAR

Zerdeçal içeriğindeki maddeler insan vücudu için oldukça faydalıdır. Kolesterolü düşürme gibi etkisi olan zerdeçal içeriğindeki pigmentler ile de oldukça sağlıklıdır. Evlerimizde artık baharat olarak kullandığımız ve her eve giren zerdeçal zayıflama isteğinde olanlar için de umut vaat ediyor. Zerdeçallı Yoğurt Kürü İle Zayıflayanlar, zayıflamak isteyen kişilere örnek teşkil ediyor. Zerdeçal ve yoğurdun karışımı ile oluşturulan kür ile günde yarım kilo verilebildiği söyleniyor.

Zerdeçal Kürü

Zayıflamak için kullanılan diyetler arasında en çok kullananlar arasına giren Zerdeçallı Yoğurt Kürü İle Zayıflayanlar gün geçtikçe artıyor. Hepimizin evlerinde bulunan birçoğumuzun süt ile kendimizin mayalandırdığı yoğurtlar ile karıştırılan zerdeçal hem zayıflatıyor hem de bağışıklık sistemi üzerinde etki ederek şifa sağlıyor. Bağışıklık sistemini kuvvetlendiren zerdeçal yağ yakıcı etkiye sahiptir. Zerdeçalın içinde bulunan moleküller aynı zamanda hafıza ile ilgili olan rahatsızlıklara da iyi geliyor.

Zerdeçallı Yoğurt Kürü Nasıl Hazırlanır?

Zerdeçallı Yoğurt Kürü İle Zayıflayanlar kullandıkları tarifleri forum siteleri üzerinden paylaşıyor. En yaygın olarak kullanılan ve hazırlaması kolay olan kür, bir kâse yağsız ya da yarım yağlı yoğurt, bir çay kaşığı zerdeçal ve aynı oranda pul biber karıştırılarak hazırlanıyor. İstendiği takdirde limon suyu, zencefil ve tarçın da eklenerek kür daha etkili hale getirilebiliyor.

Zerdeçallı yoğurt kürü zayıflamaya çalışanların yanında hurma yoğurt diyeti yapanların yorumları  konusunada göz atabilirsiniz.

Ayrıca hindistan cevizi yağı kahve ile zayıflayanlar yazısınıda inceleyebilirsiniz.

Diyet yaparken bir takım besinlerden de uzak durmak gerekiyor. Fakat bu besinleri çok seviyor olabiliriz. Örneğin Bulgur piyavını çok seven birisi diyet yaparken Diyet yaparken bulgur piyav yenir mi? konusunda da detaylı olarak diyette bulgur yenilir mi okuyabilirsiniz.

 

Zerdeçallı Yoğurt Kürü Ne Zaman Yenilmesi Gerekiyor?

Zerdeçallı yoğurt sabah aç karnına yenilebilir. Öğle yemeğind eöğün olarak yenilebilir veya akşam yemeği yerine de zencefilli yoğurt kürü yenilebilir. Günde bir kase yemek yeterli geldiği söylenmektedir.

 

Zerdeçallı Yoğurt Kürünün Bilenen Fayfaları

 

– Karaciğeri yenileme özelliği sağlar ve ayrıca karaciğer yağlanmasına engel olur.
– Kanı temizler ve aynı zamanda cildin daha güzel bir görünüm kazanmasını sağlar.
– Kan şekerini düzenler ve açlık hissini azaltır.
– Antienflamatuar sayesinde ağrıları azaltır ve iltihap üzerinden ortaya çıkan yangınları düşük seviyede tutar.

-Vücuttaki toksinlerin atılmasına ve temizlenmesine olanak verir.
– Düzenli kullanıldığı takdirde detoks etkisi yaratır.
– Düzenli ve dengeli kullanılır ise yağ yakımını önemli oranda yükseltir.
– Sindirim sistemini düzenlemede oldukça yardımcıdır.
– Kabızlık ve şişkinlik ile gaz gibi sorunların minimum seviyeye inmesini sağlar.
– Göbeğin erimesi ve yağların yok olması açısından oldukça etkilidir.

Fazla Tüketilen Zerdeçalın Vucuda Verebileceği Zararlar

  • Demir Eksikliğine Neden Olur
  • Kan Basıncını Düşürür
  • Mide Sorunlarına Yol Açar
  • Diyabet Riski Oluşturur
  • Böbrek Taşı Riskini Artırır
  • Alerjik Reaksiyonlara Sebep Olabilir
  • Bulantı ve Kusmaya Neden Olur
  • Ameliyatta Kanama Riskini Artırır

 

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments