in

İlk Buluşmada Ne Giyilir? Giyinme Önerileri – Taktikler

Kadınların en önemli sorunlarının başında ne giyilir derdi geliyor. Gündelik yaşamda ne giyilir, özel bir gün olduğunda ne giyilir, spora giderken ne giyilir ve tabi ki en önemlisi ilk buluşmada ne giyilir?

İçerik Tablosu

Bilindiği gibi ilk buluşmanın çiftler üzerinde çok büyük bir etkisi vardır. Her ne kadar birbirinden etkilenen iki insan buluşmak için karar verdiğinde aslında bir yol alınmış olsa da ilk buluşmada yaşananlar o güne kadar geçen zamanı destekleyebilir ya da tüm büyüsünü bozabilir. Bunun için ilk buluşma gününde ne giyileceği ve ne konuşulacağı gibi çok önemli konularda hem kadınlar hem de erkekler araştırma içerisindedir.

İlk buluşma için stil önerileri

İlk buluşmada ne giyilir sorusuna en doğru yanıt verebilmek için bu buluşmanın günün hangi saatlerinde ne tür bir ortamda gerçekleşeceği çok önemlidir. İlk buluşmada buluşma mekanına göre en doğru stili seçiyor olmanız karşı tarafı etkileyecek bir adımdır. Ancak buluşma mekanına bakmadan farklı bazı stil önerilerine ihtiyaç duyuyorsanız aşağıdaki alternatifleri inceleyebilirsiniz.

İlk Buluşmada Ne Giyilir

 • Elegan, dikkat çekici ve dengeli bir stil
 • Modern, spor, rahat ve şık bir stil
 • Sade desenler, soft renkler ve ölçülü bir dekolte,
 • Samimi ama aynı zamanda klas bir stil,
 • Sade ama aksesuarlarla hareketlendirilmiş bir stil,
 • Tarzınıza uyumlu saç ve makyaj ile taçlandırılmış bir stil.

Mekana ve zamana göre bu stil önerilerinden birisini tercih ederek sezonun trend parçalarından oluşan bir kombin yapabilirsiniz.

İlk buluşmada kıyafetinizin rengi ne anlatıyor

İlk buluşmada giydiğiniz kıyafetin rengi karşı tarafa sizinle ilgili çok önemli mesajlar verecektir.  Her bir rengin kendine has bir anlamı bulunuyor. Anlam dolu bu renkleri vurgulayan kıyafetler seçtiğinizde karşı tarafın vermek istediğiniz mesajlar oldukça net anlaşılıyor. İlk buluşmada ne giyilir diye araştıranlar, seçeceğiniz renklerin ne tür anlamlar ifade ettiğini merak ediyorsanız birlikte göz atalım;

Beyaz veya krem; bu renkler tek başına kullanıldığında yüz hatlarınız ve mimiklerinizin etkisi kaybolacaktır.  Her ne kadar saflığı ve sadeliği temsil ediyor olsa da ilk buluşmada tek başına beyaz veya krem tercih etmeniz karşınızdaki kişi ile iletişiminiz in azalmasına neden olacaktır. Bunun için bu renkleri koy betonla tamamlamanız öneriliyor.

Kırmızı; Cesur kadınların rengi olan kırmızının ilk buluşmada karşı tarafa vereceği mesaj oldukça açıktır. Her zaman cesur ve güçlü olduğunuzu ve her tür riski alabileceğinizi kırmızı giyerek gösterebilirsiniz.

Siyah; Matem rengi olarak bilinen siyah tek başına ilk buluşma için karanlık bir anlam ifade edecektir. İlk buluşmada bu tür bir imaj çizmek istemiyorsanız siyah rengi tek başına tercih etmemelisiniz.

Mavi; En sevilen renkler arasında yer alan mavi sükuneti ve huzuru temsil ediyor. İlk buluşmada mavi ağırlıkta giydiğinizde karşı tarafa ulaşılabilir olduğunuzu, sorumluluk sahibi olduğunuzu ve aynı zamanda derinlikleri olan bir insan olduğunuzu anlatabilirsiniz.

Yeşil; İlk buluşmada Seçtiğiniz yeşil ve tonları sizin her zaman canlı, güvenilir ve istikrarlı bir duruşunuz olduğunu ifade edecektir.

Toprak tonlar; Dışa dönük insanlar toprak tonları çok severler. İlk buluşmada tercihiniz toprak tonları ise karşı tarafa ayaklarınızın yere sağlam bastığını en iyi şekilde gösterebilirsiniz.

Gri; İlk buluşma için hayal kırıklığı olan renklerden birisidir.  Tek başına giyildiğinde kişiliksiz duran ve gözü çok gören gri vermek istediğiniz güzel mesajların bir temsilcisi olmayacaktır.

İlk buluşmada karşı tarafı etkileyebilmek için nasıl kıyafetler seçilmeli – ilk buluşmada ne giyilir ?

İlk buluşmada ne giyilir sorusu karşı tarafta bıraktığınız etki açısından büyük bir önem taşıyor. Giydiğiniz kıyafetlerle kendinizi ifade etme şekliniz vereceğiniz mesajlar ilişkinin gidişatına yön veriyor. Dolayısıyla kadınlar İlk buluşmada karşı tarafı etkileyebilmek için nasıl kıyafetler seçilmeli konusunda uzun uzun araştırma yapıyor ve düşünüyor.  Sizin de önünüzde sizi çok heyecanlandıran bir ilk buluşma varsa Nasıl kıyafetler seçilmeli konusunda bazı tüyolar bulunuyor. İlk buluşma için kıyafet seçerken;

 • İçerisinde kendinizi iyi hissedeceğiniz kıyafetleri giymelisiniz. Çünkü ilk görüşmede Zaten yeterince gergin olacağınız için içerisinde kendinizi en iyi ve en güzel hissettiğiniz kıyafetler sizler için önemli bir motivasyon kaynağı olacaktır.
 • Çok dar kıyafetlerden uzak durmalısınız.  Karmaşık olan ruh haliniz kıyafetlerin sizlerle oluşturduğu rahatsızlık ile birlikte daha da karmaşık bir hal alacaktır.
 • İlk buluşmalarda çoğunlukla önerilen kendiniz gibi olmanızdır. Bu nedenle Hayatın her alanında sizi temsil eden tarzınız ve stiliniz ilk buluşmada da sizinle birlikte olmalıdır.

İlk buluşmada kıyafetlerinizi seçerken dikkat etmeniz gereken detaylar

İlk buluşmalar her zaman çok önemli olmuştur.  İlk buluşmalarda giydiğiniz kıyafetlerden konuşmalarınıza ve tavırlarınıza kadar her bir detay karşı tarafa sizler hakkında önemli mesajlar vermektedir.  Dolayısıyla ilk izlenimi doğru vermek için öncelikli olarak görüntünüzün en doğru şekilde olması gerekir. İlk buluşmada karşı taraf sizi ilk gördüğü anda kıyafetinize duruşunuzla Sahip olduğunuz tavır eğer etkileyici olursa sürece 1-0 önde başladığınızı bilmelisiniz.

Peki ilk buluşmada kıyafetlerinizi seçerken karşı taraf etkileyebilmek için dikkat etmeniz gereken detaylar nelerdir? İlk buluşmada ne giyilir sorusu ile birlikte hangi detaylara dikkat etmek gerektiği de oldukça önemlidir.  İşte ilk buluşma için dikkat etmeniz gereken o detaylardan bazıları;

 • İlk buluşmada seçeceğiniz kıyafetler karşı tarafı ne kadar ciddiye aldığınızın bir göstergesi olacaktır. Bu nedenle özenli görülmelidir. Söylemeye gerek olmasa bile yine de uyaralım. İlk buluşmadan ne giyerseniz giyin mutlaka temiz ve ütülü olmalıdır.
 • Bazen kadınlar ilk buluşma için gereğinden fazla heyecanlanarak işin dozunu biraz kaçırabiliyor.  Ancak bu yapacağınız en büyük hatalardan birisi olacaktır.  Her ne kadar tarzınız zaten abartılı ve kıyafetlerden yana olsa da ilk buluşmada bunlardan uzak durmalısınız. Daha sade ve şık olmayı tercih etmelisiniz.
 • Tarz olarak renkli giyinmeyi seven bir insan olabilirsiniz. Ancak ilk buluşmalarda fazla renkten uzak durmak doğru bir adım olacaktır.  Elbette sadece siyah ve beyaz olsun demiyoruz. Ancak karmaşık renklerden oluşan bir tarzı da tercih etmemelisiniz.
 • Kadınlar için şıklık her zaman mekana ve konsepte göre doğru giyinmekten geçmektedir. İlk buluşmanın gerçekleşeceği mekan ne giyeceğiniz açısından da büyük önem taşımaktadır. Eğer buluşmanız şık bir restoranda bir akşam yemeği ise farklı seçimler yapacak ancak gündüz bir kafede buluşuyorsanız seçimleriniz çok daha başka olacaktır.
 • Bazen kadınlar dekolteyi doğru kullanmaktan zorlanabiliyor.  Ancak İlk buluşmada hata yapmamamız gereken en önemli noktalardan birisi de dekolte kullanımıdır. Abartılı ve derin bir dekolte kullanmayınız.

Mevsimlere göre ilk buluşmada ne giyilir ?

Yerine ve zamanına göre en doğru şekilde giyinebiliyor olmak şıklığın ve tarzın en önemli parçalarından birisidir. Dolayısıyla ne tür bir mekana göre giyinmeniz gerektiği kadar ilk buluşmanın hangi mevsimde gerçekleştiği de ilk buluşmada ne giyilir, belirlemeniz açısından önemlidir.

Güzel bir yaz gününde oldukça Heyecanlı bir ilk buluşma gerçekleşecek ise sıcak hava ile birlikte sizi sıkmayacak, terletmeyecek ferah ve kaliteli kumaşlarla hazırlanan rahat modeller tercih etmelisiniz.  Eğer Soğuk bir kış gününde iseniz her ne kadar kapalı bir ortamda olsanız da sonrasında nasıl bir sürecin sizleri beklediğini bilemediğiniz için ince ve açık kıyafetlerden uzak durmalısınız.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments