in

Erkekler Neden Uzun Saç Sever?

Bir erkekten heteroseksüel ve çekici bulduğu özellikleri listelemesi istendiğinde, uzun saç genellikle listenin başında gelir. Aslında bu yeni bir şey değildir. Erkekler yüzyıllardır uzun saçlı kadınlardan daha çok etkilenmiştir. Erkekler neden uzun saç sever sorusuna cevap aradığınızda denizkızlarının, Disney prenseslerinin ve kadın karakterlerin Rönesans resimlerinin uzun saçlı olmasının nedeni budur. Arkadaşlar uzun saçlı kadınların daha çekici olduğunu söylemiştir.

İçerik Tablosu

Kısa saç seven yok mu? Elbette var! Tüm erkekler bu kategoriye  dahil edilemez, ancak erkeklerin ezici çoğunluğu uzun saçlı kadınlardan hoşlanır. Ama bunun nedeni nedir? Gerçek şu ki uzun saç bir amaca hizmet eder ve aslında erkeklerin içgüdüsel tepkisini kışkırtır.

Uzun Saçın Kadınsı Görünüme Etkisi

Erkekler ve kadınlar, esas olarak farklılıkları nedeniyle birbirlerinden etkilenirler. Kadınsı özellikler erkeksi değil farklıdır. Bu da onları erkekler için çekici kılar. Hiçbir şey uzun, bakımlı saçlar kadar kadınsı bir atmosfer yaratmaz. Özetle erkekler elbiseleri sever, bu yüzden topukluları, uzun tırnakları ve  uzun saçları severler. Çünkü kadınsı duruyor.

Uzun saç başlı başına bir sanattır. Okyanus dalgalı uzun kıvırcık saçlar ve rüzgârla savrulan uzun düz saçlar göz alıcı unsurlardır. Erkekler bu detayı çabucak fark eder ve kadınlara zarafet verir. Aslında, erkekler genetik olarak bu görsel ipuçlarını almaya programlanmıştır. Erkekler neden uzun saç sever çünkü uzun saç sahibinin güzelliğini vurgular ve erkek radarına düşürür.

 Uzun Saç Genç mi Gösterir?

Elbette bazı istisnalar dışında kadınlar için kısa saç genel olarak yaşla uzun saç ise gençlerle alakalıdır. Aslında, menopozdan sonra beline ulaşan saçları olan kadınlar nadirdir. Bir kadının genç olması, cinselliğinin zirvesinde olduğunu, doğurgan olduğunu, vücudunun sağlıklı ve güçlü olduğunu gösterir. Erkekler neden uzun saç sever bu açıdan bakıldığında  erkeklerin uzun saçlı kadınları tercih etmesi şaşırtıcı değildir.

 Güzellik Unsurları Nelerdir?

Kadınların belirli fiziksel özelliklerini aramak erkeklerin doğasıdır. Buna iri gözler, uzun bacaklar, dolgun dudaklar, kalçalar ve tabii ki uzun saçlar dahildir! Erkekler neden uzun saç sever çünkü İyi görünen uzun saçlar, kadınların güzelliğini tamamlayan harika bir detaydır. Güzellik salonuna gitmek, para harcamak ve saç bakımına katılmak temelde güzel görünme arzusuna dayanır. Uzun saç  önemli bir güzellik detayı olduğunda, erkekler genellikle uzun saçlı güzel kadınları tercih ederken kadınlar da yakışıklı erkeklerden hoşlanır.

 Birden Fazla Modele Geçiş İmkânı

Uzun saçlı kadınlar, seçebilecekleri daha fazla modele sahip olma avantajına sahiptir. Örgüler, topuzlar, düzler, kıvırcık, erkekler neden uzun saç sever erkekler kadınlara göre daha utangaçtır ve çeşitliliği sever. Farklı tarzlarla denemeler yapmak da macera ve heyecanı gösterir. Bu uzun saç çeşidi erkeklere hitap ediyor. Uzun saçlı bir bayansanız bakımının zor olduğu konusunda herkes ortak fikirdedir. Kadınların uzun, bakımlı saçlara sahip olmaları, erkeklerin kontrolün onlarda olduğuna dair ipuçları verebilir.

 Kadınların Saç Stilleri Ve Erkek Davranışları Üzerinde Etkileri

2015 yılında yapılan bir saha deneyinde kadın saç stillerinin erkek davranışları üzerindeki etkisi gözlemlendi. Anketin senaryosuna göre şehirde tek başına yürüyen çeşitli saç stillerine sahip kadınlar yanlışlıkla eldivenlerini yere düşürerek kendilerine yardım eden erkek ve kadın sayısını değerlendiriyor.

Ortak deneye farklı saç stillerine sahip üç kadın katıldı. Biri doğal olarak omuzlara ve sırta kadardı saçı biri saçları atkuyruğu ile bağladı, diğeri ise topuz modelinde saçları topladı.

Sonuçlar, saç stillerinin kadınların yardım davranışında önemli bir fark yaratmadığını göstermektedir. Ancak saçları sırtına ulaşan kadınların yoldan geçen erkekleri etkilediği ve daha fazla yardım aldığı görülmüştür.

Erkekler neden uzun saç sever tarih boyunca uzun saç, kadın güzelliği kavramını tanımlayan ilk unsurlardan biriydi. Ancak bu kısa saç kesimi olan kadınların  çekici olmadığı, çirkin  veya kadınsı olmadığı anlamına gelmez. Her şeyden önce, insanların görünüşünüz hakkında nasıl düşündükleri değil  nasıl hissettiğiniz ile ilgilidir.

Erkeklerin çoğu uzun saçlı kadınlardan hoşlanır, ancak günün sonunda kısa saçtan memnunsanız bu stili seçin. Zaten uzun saçlarınız olsa bile, istediğiniz  zaman kısa saç modeline geçebilirsiniz.

Erkekler Ne Tür Saçları Sevmez?

Erkeklerin kadınlarda sevmediği saç türleri;

  • Erkeklerin nefret ettiği saç modelleri için zaman kaybetmeyin.
  • Bir kere erkekler kızların kalın saçlarını sevmezler.

Hacimli saçlardan daha kötü olan saç tipleri var mı? Evet,  kısa saçlar vardır. Bir kızın kısa saçının onu çekici kıldığını düşünmezler. Bir kızın  saçı omuzlarından daha kısaysa, çok daha az çekici olacaktır.

Saç Uzunluğu En Kısa Nasıl Olmalıdır?

Bu arada bu minimum kısalıktır. Genellikle daha uzun olması gerekir. Gerçekten sevdiğin birini hayatında istemiyorsan tek yapman gereken saçlarını çok kısa kesmek.  Böyle hacimli kısa saçlar erkeklere çekici gelmiyor.

 Erkekler neden uzun saç sever erkekler kızların uzun saçlarını sever. Saçınız ne kadar uzun olursa, o kadar çekici olursunuz. Saçınızı omuzlarınızdan kısa olması yeterli değildir. Daha uzun olması gerekiyor. Uzun saçların gün içinde bakımının zor ve idare edilmesinin zor olduğunu bilinir. Ayrıca yazın boyun terler. Hâlihazırda kısa saçlarınız varsa, saçlar eski haline gelene kadar kullanmak için bir saç uzatma aparatı kullanabilir veya çıkarabilirsiniz.

Erkekler Kıvırcık Saçı mı Yoksa Düz Saçı mı Sever?

Kişiye göre değişebilir bazı erkekler bukleleri sever. Bazıları düz saçları sevebilir. Fakat şu bir gerçek ki çoğu erkek bayanlarda uzun saçtan hoşlanmaktadır.

Erkekler İçin En İyi Saç Rengi Nedir?

Erkeklerin doğal tonları sevdiği tespit edilmiştir. Erkekler neden uzun saç sever çünkü böyle kadınlar daha doğal görünüyor. Beyler,  parlaklığı ve etkileyiciliği nedeniyle sarı saça dikkat ediyor. Kahverengi saç erkeklerin gözüne pek çekici gelmiyor. Ama onlar kadar güzel olsalar da, esmerleri ve kızılları pek sevmiyorlar. Kadınların  saç renginin erkekler için bu kadar toksik olmaması gerektiğine dair bir görüş var. Elbette her renk için erkeklerin en çok sevdiği rengi belirlemek zordur. Ayrıca eş seçimi saçın rengine göre değil, kadının kişiliğine göre belirlenir. Ancak erkekler kadınların saç rengine göre ilk izlenimlerini şu şekilde açıklamaktadır;

Sarışın nazik bir kişiliğe sahiptir. Bu kızlar korunuyor ve korunmak istiyorlar. Beyaz renk sayesinde yüz hatları daha yumuşak ve çekici hale gelir. Ancak, erkekler sarışınların çok karamsar olduğunu düşünüyor.

Esmer evlenilecek kişidir. Ama erkekler onlarda özgüven, ciddiyet, beceriksizlik ve kişilik gücü görürler.

Kızıl saçlı kızlar  tutkulu ve ateşli oldukları için erkekler ilgi duyarlar. Erkekler böyle kadınları sevmekten hoşlanır.

Kahverengi saçlı kadınlar ise evlerini temiz tutmak için iyi ev kadınları olarak kabul edilirler. Erkekler neden uzun saç sever  bu konu pek çok erkeğe göre farklı olabilir. Saç rengi hakkında her şey az çok net olduğunda, bir kadının hangi saç stilini tercih ettiğini anlamak zordur. Uzun ve bakımlı saçlar, kısa saçlardan çok daha çekicidir. Dalgalı veya düz olması önemli değil. Ama erkek ve kadın saç kesimi tabudur. Sonuç olarak kadınlar kadınlıklarını saçları ile gösterir. Bu erkekler için çok önemlidir.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments